... PROFESIONÁLNÍ NADŠENCI AMATÉRSKÉHO VOLEJBALU

2.4.2016 ČTVRTÝ RETYMKAP

7. dubna 2016 v 22:22 | jitouch |  - ČERSTVÉ INFO o průběžných akcích

aneb

JEDNA MALÁ FOTOREPORTÁŽ

Je to tady!
Tak k nám konečně vtrhlo po jedné zimě jaro, a s ním po dvou letech i náš Retymkap.Ráda bych napsala též náš "pravidelný" Retymkap, ale moc jsem se nebyla schopna dopídit k nějakému systému pravidelnosti, který by spočíval ve výskytu čtyř Retymkapů v letech 2010-2011-2014-2016. Možná z více četnosti pak někdy v budoucnu vytvořím něco jako hydrologickou řadu, a z té se jistě vyloupne nějaká zjevná pravidelnost opakování.

Tentokrát jsme se vzdali výhody domácího prostředí Gurtjevky, a na skvělý nápad naší Malé Dáši jsme Čtvrtý RETYMKAP zakotvili do Vratimova, kde má tělocvična i zázemí trochu víc prostoru, a hlavně v zázemí restauraci nejen s živým pivem, ale i s živým servisem.
"Výstižným vyjádřením tradic města je jeho znak, na kterém je zobrazeno rádlo, představující nejstarší tradici - zemědělskou výrobu, dále ozubené kolo a role papíru, symbolizující historii výroby celulózy, papíru a hutní výrobu." Myslím, že brzy přibude volejbalový míč.


A Vratimov navíc není daleko, a dokonce hned na první pokus a bez bloudění kolem Prostějova nebo Frýdku ho naše skalní taxikářka skupiny Bé, Jana,

Esmeralda Villalobos (Pulp Fiction)

našla, za což jí z celého srdce děkujeme. Jitka, Slávek, Martin.

Jana nejen že umí řídit auto, ale je také talentovaná organizátorka, a spolu s Otakarem, který je řečník od Boha, dnešní velký podnik zařídili, řídili a provázeli.


Díky nepočítaně fotek a širokému spektru Martinových uměleckých zálib od honu na lišku až po filmovou kameru (kdy nás čeká na konci článku malé překvapení), nemusím k dnešnímu článku tlačit tolik textu.

Co se týče osob a obaszení týmů, nějakou náhodou bylo nás, Retymanů jak malých myší, proto jsme šli do duální formace, a založili jsme dva domácí týmy.
Ani tedy ani ne tak proto, abychom měli větší šance při obsazování medailových pozic... , ale rozhodně jsme hodlali uplácat jeden tým Drtivý, z nás nejlepších, a druhý Odpad. Jenže jsme zjistili, že z nás nejlepší jsme všichni, a proto jsme obsazení obou týmů spravedlivě losovali.


Tak pro úplnost:
"Retym 1" ve složení Jirka O., Jarda, Otakar, Slávek, Jana, Dáša a Růžová paní (jméno mi vypadlo...)
a "Retym A" v sestavě Franta, Martin, Roman, Petra, Jitka a tu čest bojovat v Áčku jako šestý, chybějící hráč (pův.Honza Ř.), jsme udělili postupně Jirkovi H., Jirkovi O. a Jardovi.


Mimochodem, asi největší četnost pří o čáry, saka, přešlapy, přesahy míčů a hráčů, bodyčky, dotyky sítě, nebezpečné hry vyskokou holí a pod. ze všech utkání se vyskytovala v našem, bratrovražedném souboji obou Retymů.


Narozdíl od přemnoženého Retymu se dostavil tým "Šelmy" v poměrně prořídlém množství, proto byl v průběhu celého turnaje doplňován dvojkou náhradních dílů.
Podle herního protokolu musí být prodejné duše (tedy náhradníky vyplněné díry po chybějících kmenových hráčích) na fotce vždy postaveny k objektivu zadní bradou.
Např. takový Kalíšků David (označen křížkem) byl nejčastěji nasazovaná záplata - ať jsme bojovali proti komukoliv, vždycky hrál v týmu proti nám.
Také "Blutym" prořídl okamžitě během svého prvního zápasu, kdy Libor hned při první hře při lítém boji na saku doskočil protivníkovi na nohu a vymknul si kotník,
a tímto veselým gagem obšťastnil první řady divaček, které po sledování ohnutí Liborova kotníku do nepřirozeného úhlu v přímém přenosu nepokrytě zvracely.
Poté, co si Libor pak sám nahodil kotník do původní polohy za doprovodu příslušného zvuku, vrhly i druhé řady.

Smutný/veselý hrdina dne - Libor- velký bojovník Blutymu.
Šestý (s vzadu plížícím se Romanem sedmý) zprava.


K dispozici s vratimovskou tělocvičnou kromě sítě, antének a hospody bylo i nezvyklé počítadlo skóre - takové na Gurtjevce nemáme (tam nemáme žádné) - někteří se mu dokonce posmívali;


připomínalo mi, nevím proč, že má něco společného s jatkami nebo něco takového.
Ale těžká železná kolečka s čísly na háku se aspoň netrhají pří otáčení jako polanské otáčečky skóre (zvané "trhací kalendář") na ovl.

Vratimovským chyběl v eráru jenom foťák, museli jsme použít své vlastní vybavení. Jirka mi dobrovolně a rád půjčil svůj drahocenný fotoaparát

a objekt za objektivem byl šťastný za adekvátní hračku, kterou jsem ale nesměla mít při hře, což mně mrzelo.
To by byly fotky....Dnešní turnaj doprovázel rozhodčí na vysoké úrovni.
(A ne, že by se dal ukecat.)

Proti hrozbě náhlé smrti hlady dostal každý majitel jednoho žaludku jednu gulášovou stravenku,


aby tak ukojil potřebu tišení hladu, a zároveň se následně totálně odvařil nastoupený s nažranou formou do následující hry (jak se to např. stalo některým klíčovým hráčům týmu Re1).
Jinak ale (před obědem) hrál Jarda úplně skvěle.


(Zde např. získává body v krátké sestavě s míčem za umělecký dojem a technickou náročnost.)


Guláš byl tedy pro účinkující sice zadarmo, ale vzácný zlatý mok za vlastní :Martin dnes nalétal svých sto jarních výškových kilometrů,a Kališníci se svou vozovou hradbou


slavili nejeden úspěch - zde rituální tanec Kalíšků:


(není to vidět, ale jsou pomazáni krví nepřítele)


Boje byly přátelské, ztráty mizivé, vítězství těsné, a pořadatelé hrdí na svou práci.

V občerstvovně se po skončení všech bojů (i ve sprchách) vyhlásily výsledky:

1. Retym A

2. Kalíšci

3. Blutym

4. Retym 1

5. Šelmy
A na závěr slíbený Martinův bonbónek
a můj zbyTEK foTEK :


Jitka, duben 2016
.
 


Komentáře

1 Jana Jana | 8. dubna 2016 v 7:36 | Reagovat

Jituškoooooo, úžasný článek, skvělé fotky. Ještě teď se válím smíchy :-)))
Jak psal Jirka, opravdu sis s tím vyhrála.
Všem, kteří se podíleli (fotky, článek, videa, herci) moc děkuji. :-)

2 Martin Martin | Web | 23. dubna 2016 v 9:06 | Reagovat

Perfektní vyčerpávající článek. Tedy ne, že by mě unavovalo ho číst, ale že v něm je všechno co má být. :-) Ovšem to video, to je něco. Výborná obrazová ukázka prvotřídního amaterského volejbalu. Některé údery jsou opravdu pamětihodné. Třeba úder nazvaný "hospodská facka", zahraný tuším,  jedním z Kalíšků.:-)Už jsem četl i report z Final Four, ale tam se vyjádřím až po jeho dokončení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.