... PROFESIONÁLNÍ NADŠENCI AMATÉRSKÉHO VOLEJBALU

Duben 2013

13.4.2013 KONEC SRANDY

15. dubna 2013 v 22:59 | jitouch |  - ČERSTVÉ INFO o průběžných akcích

aneb

VELKÝ NÁVRAT

( a ČEKÁNÍ NA (GOD)OTA )


S prvním konečně teplým jarním víkendem přišel i poslední OVLigový den
a šalamounsko-slezská enkláva Retymu si konečně vyzkoušela nového řidiče skupiny Bé, Lukáše, který bravurně zvládl přesun z Ostravy do Polanky v patrně dosud rekordním časeLUKÁŠ

9. dubna 2013 v 21:07 | jitouch |  - P R O F I L Y H R Á Č Ů

LUKÁŠV rámci lehkého personálního pohybu v Retymu před 11. ročníkem OVL jsme se rozhodli nadraftovat do základní sestavy Retymu nové tělo a duši.
Nejlépe v jedné osobě.

Hustým sítem s tvrdými podmínkami a výjimečnými předpoklady (v podstatě stačil vzhled, výška, váha, osobní sympatie a schopnost na první pohled rozeznat volejbalový míč od stejku) prošel bývalý hráč, kapitán a manažer (také v jedné osobě) juniorského týmu Ná(Zá-)řez,
Lukáš.

První divení se v řadách Retymu v rámci OVL proběhlo 27.10.2012, čímž se síť utáhla,
a tak uvízl další komár v naší moskytiéře.

Lukáš se drží na dolním limitu naší věkové řady, dá se říct, že nás všechny přežije, ale i tak
už je to, na druhou stranu, věk, kdy sportovci-profesionálové odcházejí do důchodu.

Lukáš je náš vozembouch - adrenalinové skoky, které jen ti nejodvážnější z nás skáčeme střemhlav leda tak na beachovém kurtu do příjemných vrstev jemně mletého varenského písku, Lukáš se neváhá vrhnout po hlavě do parket, kdy si zárověň vytvoří svůj osobní vodní tobogan, po kterém (ne)bezpečně dojede pro daleko ztracený míč.

Díky věku a snad jižním předkům vyrovnává Lukáš sestupující tendenci vášní (v rámci temperamentních projevů nespokojenosti a slovních potyček při hře) našich stárnoucích a asi již líných choleriků a psychopatů.

Když mu sedne smeč, parkety se třesou, při případných nahrávkách vypadá Lukáš daleko elegantněji než všechny naše nahrávačky dohromady.

Je Ferda Mravenec přes sítě.

Jitka, duben 2013