... PROFESIONÁLNÍ NADŠENCI AMATÉRSKÉHO VOLEJBALU

2.4.2011 SOBOTNÍ KALÍŠCI

4. dubna 2011 v 23:52 | Václav |  - ČERSTVÉ INFO o průběžných akcích
Úvodem trochu fazolového moudra:

Předávám mikrofén sobotnímu reportérovi. Jirkovi Václavovi vulgo Náčelníkovi:

SOBOTA - KALÍŠCI

Úvodem varování pro ty, co se těší na další článek protkaný vtipnými snímky, plný elegantních obratů, překvapivých slovosledů, inteligentního humoru a slov, jejichž význam je třeba vyhledat v Akademickém slovníku cizích slov v rozšířeném vydání! ! !

Jitka se opět vzdala na můj úkor účasti v turnaji a tudíž i psaní reportáže zůstává na mne.

Takže do toho.

Každý turnaj začíná tím, že se všichni sejdou v místě tomu určeném, které se tentokrát mělo nacházet kdesi za Kotvou.
Doby , kdy jsme se s Jitkou museli domlouvat přesně, kdy a kde se sejdeme, včetně nutné přípravy na krizové varianty jako například kam zalehneme s nohama mířícíma k epicentru výbuchu v případě selhání Dukovan, jsou už dávno pryč. Jednak už díky kamarádům z ČEZu víme, že jaderná energie je naprosto bezpečná, ale hlavně dnes, v době mobilních telefonů, člověk prostě chvilku bloudí, a pak obvolává.
Nebo se nenápadně zavěsí za tři lidi se sportovními taškami předpokládaje, že jej dovedou
na místo určení, jako jsem to udělal já. Nutno sdělit, že to nebylo tak lehké, trojka sportovců se co chvíli zastavovala v chůzi, takže i já, abych se nedostal před ně, musel také zastavovat a předstírat, že mne zrovna něco zaujalo (Není to holub? Je to holub!), ale když už mi došly nápady (jů chodník! … to je ale zajímavý sloup!, … to je ale hezký rotvajler, pane, můžu si jej pohladit? … ), nezbylo, než se trojici přiznat, co hledám, poté jsem zjistil, že oni hledají také, načež jsme všichni hledali společně (………………… to není ono …………… toto asi taky ne …….. ...mazejte z mé zahrady!!! ........ já raději někomu zavolám ……. nebere mi to ………zavolám já ……. ...ahoj Jirko, kde to je? Aha! ........... ), až jsme našli.


K vlastnímu turnaji:

Sešli jsme se v šesti lidech ve složení: Jana, Renáta, Franta, Jirka kapitán, Jirka já a Jirka nejmladší nazývaný děvčaty Jiříček, který za Retym nastoupil poprvé a hned ukázal, že Retym nemusí do budoucna kupovat hotové hráče, ale může stavět na výchově mládeže.

První dva zápasy s Kalíšky, prý týmy K1 a K2, ale kdyby proti nám hrála pořád ta stejná šestka, nepoznal bych to.
Tuček, Šlajs … stejné chyby, stejné známky

Důkazem budiž dvě remízy.

Další na řadě byli hráči z Michálkovic, určitě hratelný tým k poražení.
Bohužel jejich nelegální a protiústavní posílení do druhého setu levorukým Ďáblem
(přece jen se mohli posílit někým trochu průměrnějším) zapříčinila, že z toho byla další, byť kladná, ale přece jenom remíza.

Předposlední zápas s Ďábly, s mi hodně sympatickými děvčaty (ale ta měl samozřejmě i Retym, Kalíšci či Michálkovice) a opět remíz a opět lepší pro nás.

Předesílám, že i když jsem za Retym dvakrát hrál na turnaji, jsem stále jen výjimečně zaskakující pokorný host, a tak si můžu dovolit napsat následující, aniž by tu zasmrděla samochvála.
Na Retymu je obdivuhodná vnitřní atmosféra, kdy se všichni mají rádi, ale neafektovaným a tichým (pokud tedy zrovna po sobě z lásky neřvou) způsobem bez vnějších efektů, nemají zapotřebí to dávat okolí najevo fotkami v horoucím objetí, či psaním na netu, že jak se všichni navzájem "mi mi mi". Svědčí o tom i to, že už dlouhé roky hrají téměř v nezměněné sestavě, což není u všech týmů zvykem, a už vůbec ne u týmu, který tak často prohrává (to platilo zejména kdysi dávno, podotýkám, abych předešel případnému napadení, které mi, pravda, může hrozit i doma ve spánku).

Dostávám se k našemu poslednímu soupeři, Tchibu.
Výškově i kvalitativně jsou určitě jinde než my v této sestavě, v takovém stupni únavy a v takovém alkoholovém opojení opor.
Jediná prohra v turnaji byla určitě zasloužená, ale nedali jsme se lehce a při troše štěstí jsme bod určitě uhrát mohli.

Přestože jsme tři soupeře z pěti porazili, bylo z toho jen předposlední místo, cenou vyjádřeno Myslivcem namísto vítězné Metaxy. Minule jsem prozradil, jak rád nosím ceny za umístění domů, proto pro jistotu ohlašuji, že tentokrát měla rychlejší nenechavé ruce Jana.

Závěrem apeluji na Mezinárodní volejbalovou federaci, aby vyhověla dlouholetým žádostem našeho Franty o změnu pravidel a konečně umožnila, aby mohl jeden hráč odehrát všechny tři míče. Franta si tak konečně bude moci jako zadní levý bagrem načechraným obloučkem přijmout na pravý kůl, z něj rychlíkem nahrát na kůl levý a odtud Panenkovským dloubákem položit přes síť míč do míst, kde nikdo není.
A to bez ironie, kdo jej zná, ví, že je toho opravdu schopen.

Fotky objektivem Jirky

brzy bude odkaz i na video.

A nedělní OVL pohledem Jitky

2.duben 2011, Jirka Václav

 


Komentáře

1 Jirka Václav Jirka Václav | 4. dubna 2011 v 23:54 | Reagovat

Nechtěl jsem článek zaplevelit svými osobními problémy, tady na diskuzi to snad tolik nevadí. Nemůžu v sobě stále skousnout, že jsem nedokázal odmítnout osobu, jejíž chování plné přetvářky už dlouho odsuzuji. Příjemně naladěn milou atmosférou turnaje jsem nedokázal říct, co mám už dlouho na jazyku.
Zasvěceným sděluji, že pro příště se lépe připravím a nenechám se snad už zaskočit.

2 Jirka Václav Jirka Václav | 4. dubna 2011 v 23:55 | Reagovat

Ještě přidávám nahlédnutí do naší domácí tvůrčí dílny. Články skládám sám, ale Jitka je mým prvním kritikem, tu opraví pravopisné chyby, tu přehodí slovosled, tu mi něco navrhne vymazat, minule mi dodala obrázek kuřáckého vagónu. Tentokrát je jejím nápadem věta „mazejte z mého pozemku“. To píšu pro všechny, kterým se hláška líbí tak jako mi, ať za ni chválí správným směrem.

3 Jana Jana | 7. dubna 2011 v 19:43 | Reagovat

Jiný styl než Jitčin,každopádně také článek velmi čtivý a zábavný :-)) Co tak začít s rodinnými novinami :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.