25. prosince 2010 v 21:16 | jitouch |  - ČERSTVÉ INFO o průběžných akcích

Cesta mokrá, místy (zvlášť na Ostravě Slezské a u haly polanské) ledová.

… jsem se rozhodla poté, co mi došlo, že obvyklým "Soupeřům nazdar"
nevzbuzujeme u protihráčů přílišnou hrůzu či respekt (když tak aspoň originalitu …).
(a také poté, co jsem shlédla novou hru českého polygenia)

Jinak - Retym potvrdil svou standardní herní labilitu…

Na prvních soupeřích dne, Neonech, jsme plánovali nabalit se body.
O prvním setu se dalo říci, že se plán dařil, smetli jsme Neony z palubek - rozdíl skóre
předešlý použitý přísudek potvrzuje, 25:11.
A už jsme najisto počítali, že smetávací tendence s Neony budou pochopitelně pokračovat v dalším setu, jenže dopustili jsme se zásadní chyby - do druhého setu jsme rozbili rozjetou vítěznou sestavu - vyměnili jsme dva hráče.
S Jirkou na střídačce jsem se pak už jen dívala, jak se Neoni rozjíždějí, a po vyrovnané první polovině setu nám i unikají.
Část viny by se dala hodit na vrub do očí Retymu ostře svítícímu nízkému slunci,
DAR PŘÍTELE LASERA
takže tuto Sluncem expoziční část hry se Retym orientoval jen podle zvuků a chvění vzduchu.
Jenomže od půlky setu slunce oslňovat přestalo, ale toho si naši asi nevšimli, a stále dál hráli
jen po zvuku a tlaku.
Na střídačce jsem se zvýšeným tepem v srdečnici a Jirkou po levici
Žhavé výstřely
nevěřícně dootáčela tabulku skóre do drsného konce …
… a rozhořčeně jsme rozumovali o tom, že je škoda s Neony vyhrát se ztrátou setu.
(!)
To jsme netušili, že bude hůř.
Na třetí set jsme s Jirkou ze střídačky vyletěli na plac jak lvi na křesťany, a vrhli se na soupeře;
Jirka chtěl Neony, jak pak výstižně prohodil Ota, "usmečovat".
Bohužel tělo rozsezeno setem na střídačce a srdce prahnoucí po pomstě udělalo své,
a tak smeče (ale nejen) od Jirky hrozily protrhnout síť či odůlkovat mimoherní zázemí,
proto jsme ztratili spoustu bodů vlastními chybami.
Neoni s nefalšovanými šťastnými úsměvy svítili ve finiši jak neoni, a třetí set byl nakonec tedy také jejich.

Při následném Frantově k tesání vhodném projevu
- "Retym zas předvedl, že je Retym - dokáže s kýmkoliv vyhrát, ale s kýmkoliv, rozhodně s kýmkoliv prohrát" -
jsme si vzpomněli na poslední zápas loňského ročníku OVL, kdy stačilo málo a vůbec nejslabší tým celé 3. ligy, pulci Fifejďáci, za celou dobu snad bez jediného vítězného setu, nás málem porazil.
Frantova óda na herní výkyvnost Retymu patřila i hodnocení našeho výkonu prvního dne letošního ročníku OVL (neobtěžovala jsem se se záznamem), kdy nás lousknul tým, u kterého jsme si už málem dělali zářez do pažby předem (R.:Sekáči 0:2), abychom
vzápětí položili na lopaty 2:0 Nářez, se kterými snad jen velcí optimisté a radikálové týmu připouštěli možnost tak maximálně slušně uhrané prohry.

Do strategie ve dnešní druhé hře, s týmem Nipex, jsme aplikovali poučení z předchozího krizového vývoje, a vyhráli nad soupeřem 2:0 bez výměny vítězné šestky a bez ztráty setu.
Na střídačce střídající Slávek s plnými ústy stejku prohlásil, že "při takové hře je radost snídat".

A ještě poučeni z minulé suché soboty tentokrát skoro všichni přibalili do svých sportovních spoluzavazadel něco podpory k pitnému režimu.
pitný režim
Dáša slavila vstup mezi graduované, její slovenská voňavá hruškovica i se sušenou hruškou
zela brzy prázdnotou (zůstala jen smutná hruška na dně);
Franta slavil další svůj vlastní přežitý rok, fernet taky nějak brzy evaporoval;
Roman vylovil svou známou baňku již ze setrvačnosti,
a mou placatici zabavil po rozvážném ochutnávání Ota, že bude předmětem dalšího zkoumání,
jedná-li se o slivovici nebo o švestkovici.
je-li přítomen švestík
" … je-li přítomen švestík! … "

Ti, co dnes výjiměčně nedokouleli před sebou na posilněnou žádný soudek s mokem, objednali několik rund.
Byli jsme veselí, bezstarostní a těšili se v tomto dlouhém a příjemně vláčném mezičase čekání
na dnešního třetího soupeře.

Poslední protitým dneška, "O 106", jsme dodělávali opět v time outu, tedy ve třetím setu.
Hra byla vyhecovaná, krev vřela, vytahovalo se kdeco se a obnažovalo ledví.
Dokonce mně musela ve finiši vystřídat Dáša, za soupeřem poukázání na nečistou hru.
Smrt jí slušíNo, něco mezi offsidem a nadlimitně zahnutou hokejkou.

Nicméně i s novou silou v posledních okamžicích hry se vítězství přiklonilo k nám, a dnes jsme opět mohli do našeho deníčku připsat něco slušných bodů.