... PROFESIONÁLNÍ NADŠENCI AMATÉRSKÉHO VOLEJBALU

4. 5. 2009 TAK UŽ NÁM TO ZAČALO …

5. května 2009 v 22:12 | jitouch |  - ČERSTVÉ INFO o průběžných akcích
Celoroční těšení se na plavky a následné válení sudů, sádel, špeků, příp. koster ve varenském písku nabylo vrcholu, a začátek beachové sezony přišel - jak praví klasik - tak nečekaně, jak podzim do Krušnohoří.

... pokračuj klikem na nadpis ...


Pomiňme fakt, že poslední roky přichází léto po zimě (jakožto i zima po létu) bez nějakých zbytečně zdržujících přechodových formací, jako je jaro (resp. podzim).

Okolo prvního dubna prostě uhodilo léto, a lidi ze dne na den přešli od kulichů, sněžnic a sobích spřežení přímo do letních modelů odhalujících roztřesená bílá místa živočišného potahu, tedy po zimě bledých kůží.

Ovšem dnem 4. 5. léto na okamžik skončilo. Lidé natáhli lyžařské ponožky a přinesli sobům nůši lišejníků.

Ovšem dnem 4. 5. nám začala beachová sezona.

Velký manager beachového průmyslu, Jana, si pojistila předpověď bezdeštného počasí z jistějšího zdroje než u největší Sázkové kanceláře republiky (ČHMÚ), raději přímo u samotného Václava, a ubezpečila všechny nažhavené na dnešní varenské pískoviště, že nebude pršet.

Nepšelo, ale pohledy čtrnácti odhodlaných, kteří si na kurtech padli do zmrzlých náručí a vyměnili eskymácké pozdravy, zrcadlily společnou naději, že se přece jen dnešek odloží na trochu teplejší chladno a slabší uragán.

Nakonec se nás všech sešlých se rozpačitých rozptýlilo do tří kurtů, a doufám, že většina byla nakonec ráda, že nebyla odrazena nepřízni beachového počasí.
Od písku se kupodivu neodlupovala ledová krusta, a ten firn se nakonec ukázal, že je to vlastně náš oblíbený varenský jemně mletý písek.
Dokonce se během hry odhazovaly zateplené ponožky.
A díky relativně nízkému počtu hlav na jeden kurt (4,67 ks/128 m2) se všichni tělními (každý vlastním) pohyby zahřáli.

Fotoreportér Jirka nevyhrabal z laviny svůj fotokresbič, tak to máme dnes bez fotodokumentace.

Pondělí 4. 5. 2009 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.