26. dubna 2009 v 16:06 | jitouch |  - ČERSTVÉ INFO o průběžných akcích
Jarní konec ligy se nám vybarvil v letním světle.
(Nejde o alegorii.)

...pokračuj klikem na nadpis...

Dnešní svoz dvou třetin hryschopných aktérů Retymu do Polanky zajišťovala Jana, a jenom její nadhled a velkorysost zabránila tomu, že jsme dnes nebyli bez hráče v nejlepší formě;
jde-li o mně, vysadila bych Frantu z auta ještě v Ostravě.
(Takhle nedovedou žvanit do řízení ani vlastní maželé!!!)

Na příletové plošině v Polance si Franta koupil zpět naši přízeň několika loknami čiřé 110% švestkové lihoviny, kterou jsme pak v průběhu zápasů prokládali kapitánskými Jiřího povzbuzováky rakvového laku, tedy střídavě: "na včerejšího Jiřího", "na vítězství", "na prohry", a pak už raději jenom: "na volejbal"...
Výjimečně jsme tekutou posilovnu ustáli všichni a drželi pohromadě, dokonce na dvou nohách bez opor ručmo země-vzduch.

Jako první zápas nás čekal střet s relativně silným týmem plným bojového entuziasmu a dravého mládí, Horní Bečvou.
Myslím, že se na nás těšili
ještě z dob prvního kola, kdy jsme je porazili, a na jejich virtuálních stránkách jsme se dozvěděli o získaných dvakrát téměř pětadvaceti našich nečistých bodech.
A z dnešního zápasu snad rozhodčího pranýřovat nebudou, neboť mocným mužem s píšťalou byl klučina, skládající závěrečné praktické zkoušky z oboru volejbalový sudí,
kteréhož občasné upísknutí bylo ve prospěch jednoho či druhého týmu celkem vyrovnaně.
(Ale je na dobré cestě. Jen nesmí chybět trochu autority a indiánského nekompromisního výrazu.)
Hra byla celkem jedlá, jeden set jsme jim vzali, druhý nám o fous ulít, no a over set byl Bečvanů.

Dnešní finálový den pokračoval zápasem s týmem Tchibo, kde jsme se striktně drželi našeho nepsaného pravidla "Čím slabší soupeř, tím příšernější hra".
No a vzhledem k tomu, že Tchibovi viseli nad námi na předposledním místě stávajícího žebříčku, naše hra by byla fakt lepší, už jen kdybychom nenastoupili.
Šest šklebících se mátoh ignorujících jakoukoliv herní polohu připomínající volejbal se doignorovalo do výsledku 0:2, abychom si pak mohli spravit chuť s následujícím silnějším týmem AVK.
(Mimochodem, na druhý set s Tchibovými doběhl náš věčný opozdilec, uprchík a orientační běžec, rychle se zorientoval (že to je tedy příšerná hra), rychle nastoupil a ještě rychleji prohrál.)

Ještě před posledním bojem jsme si zarebelovali v místním bufíku, kde jsme přes hřímání přísné paní bufetové neakceptovali místní prohibici domácích zdrojů a pokračovali v liqidaci vlastním tělem přinesených lihovin.

Byli tací, co před posledním zápasem s AVK prosazovali návrh - "pojďme už do hospody, s naší formou to dnes můžeme projet raději kontumačně", nebo "pojďme, prodáme zápas, prohrajeme tak i tak, tak na tom aspoň vyděláme", ale nikdo mne nebral vážně.

Proto jsme nastoupili na steč s AVK úplně v klidu a bez ambicí.
První set jsme prohráli o malá, ale opravdu velmi malá prsa.
Do druhého setu jsme dali asi vše, co jsme měli v zálohových rezervách z celé OVL sezony, a vyhráli ho.
Třetí set byl už tak nabuzený, že samým napětím jedna naše nahrávačka v klidu usnula,
a o zvýšení drivu hry se postaral náš věrný nepřející protihráč z minulého zápasu, sedíc u cifer score a nejednoznačným bodům nerozhodné rozhodčí se snažil určovat jednoznačný rozměr.
Ale tentokrát se radovali ti, kteří vsadili na slabšího koně, a pochopitelně my, s posledním vítězným zápasem sezony se spravenou chutí.

Interní reakce týmu a objektivní shrnutí celé sezony:
"To bylo krásné! Tenhle zápas byl naprosto nejlepší, co jsme kdy hráli za celou ligu!"
"Ano, to je skvělé. Takže shrnuto - celý rok kromě posledního zápasu hrajeme hovno..."

Po dnešním dni plném boje, emocí a potu jsme pokračovali v sebechvále (viz výš) nad pivy a zaslouženým jídlem v plošném težišti Ostravy, na zahrádce restaurace Astra.

Fotodokumentace i s komentáři v úseku "Galerie", chlíveček "OVL 2009", kolonka "2009 04 25 finále letošní OVL",